هرگز طرفدار یکی مثل قلعه نویی نبوده‌ام اما…

0 0
Read Time:2 Minute, 6 Second

من تا به حال طرفدار کسی مثل امیر قلعه نویی نبوده ام، دلایلش کاملا به خودم مربوط است اما چیزی که مشخص است و قابل کتمان نیست، عملکرد او در این سال هاست.

چه بخواهیم چه نخواهیم پرافتخارترین مربی ایران است، هرچند خیلی ها می آیند و می گویند لابی کرده، بازیکن حریف آورده یا حرف های مشابه که البته هیچ وقت ثابت نشده است!

او امروز روی نیمکت تیم ملی ایران نشسته و در 2 مسابقه ترکیب را مرتب کرد، تیم را آنالیز کرد و اتفاقاً نتیجه گرفت، حالا انتقاداتی هم هست که روسیه چه تیمی بود یا کنیا 500 بازی نکرده بود. روزها و اینها هم همینطور است حریف؟!

منتقدانی دارد و فضای مجازی هم پر از حاشیه است، خیلی ها از قد او حرف می زنند و تیم ملی را مناسب کالا نوی نمی دانند، او بی معرفت است، چیزی برای یاد دادن به امثال طارمی، جهانبخش، سردار آزمون ندارد. و لژیونرهای دیگر و بیشترین دانشی که به دست آورد تماشای تمرینات لورکوزن از پشت نرده ها بود!

در ابتدای مطلب گفتم من هرگز طرفدار فردی مثل امیر کالا نوی نبودم، اما در شرایط فعلی کشور، در شرایط کمبود منابع مالی، در شرایط استخدام سرمربی خارجی و … در شرایطی که زمان زیادی (برای جام ملت ها) وجود ندارد. حالا کالانوی برای دومین بار روی نیمکت تیم ملی می نشیند. انتظار یکی مثل جواد نکونام را داشتم که به نظرم سرمربی مدرن تری نسبت به کالانوی است و شاید بتواند ارتباط بهتری با ملی پوشان داشته باشد اما در حال حاضر سکان هدایت در دستان کالانوی است.هر تصمیمی. او کاری می کند که باید به او احترام بگذارند برای انتقاد زود است و خیلی زود است که روی همه خطوط قرمز بکشیم و او را به دیوار بنشانیم 2 بازی سرمربی تیم ملی بود و خوب بازی کردند. چه نتایج بدی داشته باشند یا نه. تا جام ملت ها شانسی نیست و حتی اگر بهترین سرمربی جهان روی نیمکت ایران بنشیند، ممکن است کار خاصی نکند.

باید به قلعه نویی تا خود جام ملت ها فرصت داد (شاید بعد از جام ملت ها) و عملکردش را خدشه دار کرد، حتی خارجی ها هم اثری گذاشتند و نتوانستند قهرمانی جام ملت ها را ببرند و جام را به ایران بیاورند. باید دندان روی جگر داشت و فارغ از هر فکری درباره سرمربی تیم ملی، انتخاب او و فکری که برای تیم ملی دارد، حتی به این افکار هم احترام گذاشت که نظم را به روش سنتی برقرار کند. متوسل شدن به کلیشه ها و کوتاه کردن موهای بازیکنان.

251 251

1680085762

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top