ورود بیش از ۷ میلیون زائر به خراسان رضوی

0 0
Read Time:1 Minute, 10 Second

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد در نهمین نشست خبری اردوی مرکزی زائران در خراسان رضوی اظهار داشت: تعداد ورود به خراسان رضوی تا پایان روز هفتم فرودین نیز هفت میلیون و 315 هزار و 453 مسافر است. 467652 زائر روز گذشته وارد مشهد شدند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور زیارتی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: تعداد شب اقامت در مشهد در 22 روز گذشته 5 میلیون و 289 هزار و 819 نفر بوده است.

وی افزود: ضریب اشغال در واحدهای اسکان رسمی 77 درصد، واحدهای اسکان موقت 62 درصد و اسکان اضطراری 30 درصد است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارتی استانداری خراسان رضوی گفت: اولویت با پذیرایی در واحدهای اقامتی است اما از آنجایی که تعداد زیادی از زائران در مکان های غیر رسمی اقامت می کنند، با هماهنگی اتاق اصناف و اماکن مشهد و شهرستان ها انجام می شود. ، تعدادی واحد رستورانی که شرایط را دارند و ظرفیت سرویس دهی به مردم را در داخل دارند تا بتوانند در هر ساعت از شبانه روز فعالیت کنند.

حجت الاسلام گنابادی نژاد با بیان اینکه چند سالی بود که بودجه زیارت بسته شده بود و در سال گذشته با تلاش نمایندگان بودجه ای برای این منظور تعیین شد، اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی زیارت در مدت سال گذشته مقرر شد مدارس مبالغی را در ایام اسکان نوروزی پرداخت نکنند. انرژی آزاد خواهد شد، بنابراین ما همچنان پیگیر اجرای این قطعنامه هستیم.

1680071878

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top