منصوریان: مقابل گل‌گهر قطع نخاع شدیم/به جز فوتبال و زبان، هیچ چیزی بلد نیستم!

0 0
Read Time:4 Minute, 43 Second

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علیرضا منصوریان در نشست خبری پس از دیدار تیم های فوتبال خوزستان و پیکان که منجر به برتری دو بر صفر شاگردانش شد، گفت: این پیروزی را به بچه های تیمم، هواداران و تیم فولاد تبریک می گویم. بچه ها خیلی زحمت کشیدند. از بازی قبل تا بازی امروز تقریبا یک مینی کمپ کامل داشتیم و کم کم تلاش کردیم تا تغییر تاکتیکی خودمان را پیاده کنیم. جدا از نتیجه ای که من از آن راضی هستم، بچه ها سعی کردند با مالکیت بازی کنند. و اشتیاق و من از نحوه بازی آنها بسیار راضی هستم.

سرمربی تیم فوتبال خوزستان افزود: به ایوب ولی، ساسان انصاری و تیمم تبریک می گویم. خیلی زحمت کشیدند. اگرچه حریف در پایان به بازی مستقیم رفت، اما می‌توانستیم بیشتر در مالکیت توپ بازی کنیم. تیم معتبی حسینی تیم خوبی است و می دانستیم بازی سختی در پیش است. من همیشه به تیم های معتبی حسینی می گویم «زندگی سخت» چون شکست دادن آنها سخت است. بردی که به دست آوردیم بسیار ارزشمند بود چون هفته آینده میزبان نساسی هستیم و انشاالله بتوانیم در این بازی هم بهترین عملکرد را داشته باشیم.

وی پیش بینی خود از جایگاه فولاد در پایان فصل جاری را اینگونه بیان کرد: فکر می کنم با توجه به اینکه چهار تیم بالای جدول با ما فاصله زیادی دارند، سعی می کنیم روند رشد خود را طی کنیم. ما باید جایگاهی در خور نام فولاد کسب کنیم، اما فصل آینده را مبنای کار خود قرار دهیم زیرا با امکانات و شرایطی که فولاد دارد و صحبتی که با رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل داشتم، فکر می کنم که ما حدود 80، 90 درصد از تیم را حفظ خواهد کرد. و سال آینده تیم قدرتمندی را به مسابقات اعزام خواهیم کرد. در مورد روند سینوسی تیم فولاد نیز باید بگویم که می توانستیم به حق خود بخصوص در بازی گل گهر برسیم و البته داور نیز نخاع تیم ما را قطع کرد. با این حال، من از روند رشد تاکتیکی بچه ها و تمایل به باور به توانایی های آنها راضی هستم. سعی می کنیم دوباره با تیمی پرتلاش تر به میدان برویم و این روند را طی کنیم و مکان مناسب را پیدا کنیم.

منصوریان در مورد صحبت کردن به زبان های مختلف با بازیکنان تیمش گفت: با تورس به زبان انگلیسی و با سه چهار کلمه که یادم آمد صحبت کردم. با چند بازیکن هم به زبان عربی صحبت کردم چون سریعتر می فهمند. با کنت به آلمانی هم صحبت کردم. من جز فوتبال و زبان چیزی بلد نیستم.

سرمربی تیم فوتبال خوزستان همچنین تصریح کرد: با توجه به اینکه بازی پای کنت و شهاب گردان خوب است باید از این مشکل استفاده کنیم. بر این اساس به مدافعان گفتیم که فوتبال امروز یک بازی از عقب است و اگر بتوانیم به موقع توپ را مهار کنیم، تعداد شوت های روی توپ در زمین حریف بیشتر می شود. گفتم از همین سوال خوشحالم. در حرفه‌ام به‌عنوان مربی، بیشتر خوش شانس هستم که تعطیلات دارم و بهترین چیزها اتفاق می‌افتد. انشاالله بتوانیم بهترین استفاده را از این پروسه بازی ثبت شده داشته باشیم.

وی در خصوص احتمال حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا و تبعات آن برای فوتبال ایران گفت: زمانی که دو باشگاه بزرگ ما و سایر تیم ها از بازار لیگ قهرمانان آسیا خارج شوند، می دانید که هزاران استعداد به یکباره متضرر می شوند. وقتی به آسیا می روید، بازیکنان دیده می شوند و توجه به بازیکنان ما شروع می شود. دقیقاً اتفاقی که بعد از جام جهانی 2014، 2018 و 2022 افتاد. مراکش که در جام جهانی چهارم شد، هفته گذشته 2-1 برزیل را شکست داد. نمی دانید نتیجه بازی با برزیل و چهارمین قهرمانی جام جهانی چقدر برای آینده تیمشان مهم است. هر 25 عضو این تیم پیشنهاد جدیدی دریافت کردند. انشاالله به استقلال و پرسپولیس و همه تیم هایی که در لیگ قهرمانان آسیا هستند برسند چون نسلی از مربیان و بازیکنان پشت سرشان گم می شود.

منصوریان با تمجید از مهاجم باتجربه تیمش یادآور شد: ساسان انصاری توانایی بازی در سه پست جناح چپ، جناح راست و مهاجم را دارد. بهترین ویژگی او محرومیتش است و چون بعد از ایوب ولی کاپیتان دوم تیم است، جانش را برای تیم می دهد. برای سوگیتا هم باید بگم که با تراکتور سوگیتا فاصله داره. او از ناحیه زانو آسیب دیده است و من ریسک بازی او را کردم تا ببینم چه کاری می تواند انجام دهد وگرنه می خواستم یکی از بازیکنان جوان را بیاورم. فعلا دستمان در خط تیر تیم خالی است و باید از انصاری استفاده کنیم. ما هم به دنبال استفاده از جوانان خود هستیم. مهاجم نداریم و باید از انصاری استفاده کنیم. سعید واسی را هم کنارش گذاشتیم. انشاالله فقط می توانیم فصل را تمام کنیم.

سرمربی تیم فوتبال خوزستان درباره وضعیت فرشید اسماعیلی نیز اظهار کرد: کادر پزشکی باشگاه اعلام کرد که او یا با نساجی بازی می کند یا اجازه داریم بعد از آن آرام آرام از او استفاده کنیم.

منصوریان در خصوص بحث او و سرمربی حریف مبنی بر عدم بازی جوانمردانه تصریح کرد: حسینی برای من عزیز و بزرگ است. من در سال 66 همکار او بودم، به حسینی گفتم هر کاری که تیم شما انجام دهد، ما به بازی جوانمردانه احترام می گذاریم. از این درگیری نیمکت نشینی خسته شدم. به همین دلیل من با نهایت احترام به نیمکت حریف نگاه می کنم. وقتی خودم روی نیمکت آنها می روم یعنی از ته دل ایمان دارم. استدلال حسینی این بود که بازیکن فولاد فقط بند کفشش را باز و بسته می کرد. ما به این استدلال احترام می گذاریم. فکر می کنم فوتبال مهم ترین بخش زندگی ما نیست.

258 258

1680205565

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top