اولین علائم آلزایمر در کجا مشخص می‌شود؟

0 0
Read Time:1 Minute, 33 Second

کریستین گریر، چشم پزشک و مدیر آموزش پزشکی در موسسه عصبی در بوکا راتون فلوریدا می گوید: چشم پنجره ای به مغز است. “شما می توانید سیستم عصبی را مستقیماً با نگاه کردن به پشت چشم (عصب بینایی و شبکیه) ببینید.”

ریچارد آیزاکسون، عصب شناس، گفت: بیماری آلزایمر ده ها سال قبل از اولین نشانه های از دست دادن حافظه در مغز شروع می شود. اگر پزشکان بتوانند بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند، افراد می توانند سبک زندگی سالمی را انتخاب کنند و عوامل خطر قابل اصلاح مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا و دیابت را کنترل کنند.

مایا، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: “این اولین مطالعه ای است که تجزیه و تحلیل عمیقی از پروفایل های پروتئین و اثرات مولکولی، سلولی و ساختاری بیماری آلزایمر در شبکیه چشم انسان و نحوه مطابقت آنها با تغییرات در مغز و عملکرد شناختی ارائه می دهد.” مطالعه.

این مطالعه که در ماه فوریه در مجله Acta Neuropathologica منتشر شد، افزایش قابل توجهی در بتا آمیلوئید (یک نشانگر کلیدی بیماری آلزایمر) در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر و زوال زودهنگام شناختی نشان داد. این مطالعه نشان داد که سلول های میکروگلیال در افرادی که مشکلات شناختی داشتند تا 80 درصد کاهش یافت. این سلول ها مسئول ترمیم و نگهداری سلول های دیگر از جمله پاکسازی بتا آمیلوئید از مغز و شبکیه هستند.

این یافته‌ها همچنین در افرادی که علائم شناختی کمی دارند یا بدون علائم شناختی هستند مشهود است، و نشان می‌دهد که این آزمایش‌های چشمی جدید ممکن است به خوبی به تشخیص زودهنگام کمک کنند. این یافته ها ممکن است در نهایت منجر به توسعه تکنیک های تصویربرداری شود که به ما امکان می دهد بیماری آلزایمر را زودتر و دقیق تر تشخیص دهیم و پیشرفت آن را به صورت غیر تهاجمی نظارت کنیم.

بیشتر بخوانید:

چند توصیه مهم برای پیشگیری از اختلالات خوردن در دانش آموزان

35236

1680259843

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top