تیم رسانه‌ای دولت در متن مکتوب سخنان رئیسی را سانسور کرد؛ آگاهانه یا ناآگانه؟

0 0
Read Time:5 Minute, 13 Second

فروزان آصف نهایی: تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور یا بسیار هیجان‌زده هستند یا فاقد صلاحیت هستند و وقتی حرف‌های رئیس‌جمهور را با خط خود هماهنگ نمی‌کنند، سانسور می‌کنند. بسیار کارنابلد، زیرا به راحتی مهم ترین مولفه های سخنان رئیس جمهور درباره مشورت با «کسانی که او و دولتش را قبول ندارند» که برای اعتمادسازی و آب شدن یخ ها مطرح شده بود حذف می کنند و اهمیت چنین جمله ای را درک می کنند. . یا بسیار باتجربه هستند، اما اساساً رهبران اصلی داستان نمی‌خواهند رئیس‌جمهور در پروژه ایجاد آشتی بین مردم، نخبگان و نیروهای مخالف او با دولت به نتیجه درستی دست یابد.

متن مکتوب سخنرانی رئیس جمهور در «همایش ملی مدیران دولت مردمی برای محدود کردن تورم و رشد تولید» نشان می دهد که سردبیران سایت های ریاست جمهوری (پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری) و دولت (پایگاه اطلاع رسانی دولت) بخش های اصلی مربوط به آن را نوشته اند. به “کسانی که دولت و آقای رئیسی را قبول ندارند” اما نظر و تصمیم دارند باید مشورت شود، حذف شده است، بخش هایی که به ایجاد نزدیکی بین نخبگان، مردم با دولت برای ایجاد آرامش در کشور کمک می کند. و اصلاحات و طرح ها و پروژه های مقدماتی تا حدی می تواند مؤثر باشد که در صورت اجرا، سرمایه اجتماعی احیا شود، اعتماد به سهم خود و اقدامات برای ایجاد امید به فردایی روشن، هرچند اندک تقویت شود.

تیم رسانه ای دولت سخنان رئیسی در متن نوشته شده را سانسور کرد.  آگاهانه یا ناخودآگاه؟

در عکس بالا در 16 توصیه مهم رئیس جمهور در همایش مدیران مردمی کشوری به مدیران که در سایت «دولت» منتشر شده، هیچ نشانی از مشورت با «عدم قبول دولت یا آقای رئیسی» نیست. در خبر منتشر شده درباره کنفرانس مذکور در سایت رئیس جمهور، قسمت مهم سخنان آقای رایضی مربوط به مخالفان حذف شده است.

ناگفته نماند که معمولاً قسمت های کلیدی و مهم یک سخنرانی طولانی انتخاب، استخراج و جمع بندی می شود و به افکار عمومی می رسد، آیا قبول ندارید که از متن نوشته شده حذف شده و تصویری در فایل وجود دارد، یکی از بخش های کلیدی سخنرانی رئیس جمهور نیست؟ آیا این روش اطلاع رسانی با روش های عملیاتی برای ادامه عدم آشتی قدرت، مخالف و مردم نیست؟ آقای رئیسی از دقیقه 27.38 سخنان خود در فایل ویدئویی به انواع توطئه های جدایی مردم از نظام اشاره می کند: 27.38 برای ایجاد تفرقه بین مردم و نظام، انواع توطئه ها را انجام دادند. اما شکست خوردند. انسان ها در این زمینه آنها را شکست داده اند. و امروز مسئولیت ما یک مسئولیت خطیر است. در مسائل اقتصادی که در این زمینه چه باید کرد، یک سری اختلاف نظر داریم. این تفاوت ها باید متعادل شود. عدم تعادل در بودجه، عدم تعادل در سیستم بانکی و پولی کشور، عدم تعادل در صندوق های بازنشستگی، عدم تعادل در بخش انرژی، عدم تعادل ارزی، این عدم تعادل ها باید متعادل شود که این نیز نیازمند کار، تلاش و همه چیز است. دور و بر. ساعت کار، افکار عمومی و فکر می خواهد، هم انگیزه می خواهد و هم عمل. آیا حذف قسمت مهم سخنان رئیس جمهور در نوشته های مربوط به مخالفان را می توان توطئه تلقی کرد؟

بررسی متن مکتوب بر اساس فایل های صوتی و تصویری سخنان آقای رئیسی در همایش مدیران نشان می دهد که در بخش مهم سخنان رئیسی در همایش مذکور، برای رفع نارضایتی و رفع مشکلات مردم، ایشان به این موضوع پرداخته اند. اشاره به رایزنی مسئولان با نخبگان و کسانی که دولت او را قبول ندارند از متن مکتوب حذف خواهد شد. این سخنان به شرایط حل مشکل اختلاف اشاره دارد: «شرط همه این است. مشورت با نخبگان ضروری است، خانم مدیران، خانم ها و آقایان، صاحبان مناصب، خود را بدون نیاز به مشورت با نخبگان در مأموریت خود نبینید. افراد تحصیلکرده از دانشگاه ها، کارشناسان مجرب، حتی با کسانی که ممکن است از نظر سیاسی درباره من و دولت حرفی برای گفتن داشته باشند. شرط اظهار نظر این نیست که فلانی مرا بپذیرد، من جزو اصول دینم و فروع دینم نیستم، طلبه هستم، امروز مسئولم. همه چیز خوب است 29.07 اجازه دهید کشور به جلو برود این یک واقعیت جهانی است که وقتی انتخابات برگزار می شود و یک نفر حکومت می کند یا یک دولت می آید، دیگران تلاش می کنند تا آن را موفق کنند، این اداره می تواند کارها را انجام دهد، نه با قلم، برای زدن جای اشتباه. و حرف نادرست انسان را ناامید می کند و در دل انسان خالی می کند، ناامیدی ایجاد می کند، هنر نیست. امروز همه باید به او (مسئولان) کمک کنند تا در کارش موفق شود. نگاه باید گره گشا باشد، کار درست را انجام دهد. بله انتقاد یکی از ویژگی های حکومت است. انتقاد قطعا به بهبود اوضاع کمک می کند. نقد منصفانه و سازنده قطعا به کمک نهادها خواهد بود و گوش دولت باید به نقد باز باشد. آنها باید قدردان کسانی باشند که مشکل ایجاد می کنند و راه حل ارائه می دهند.» ساعت 20:30

تیم رسانه ای دولت سخنان رئیسی در متن نوشته شده را سانسور کرد.  آگاهانه یا ناخودآگاه؟

اگرچه در متن به موضوع نقد اشاره شده است، اما «کسانی که دولت و آقای رئیسی را قبول ندارند» حذف شده است. پیش از این خبرآنلاین در گزارش های مختلف تلاش کرده بود برخی گزارش ها و آمار ارائه شده به آقای رئیسی در جلسات عمومی را کذب نشان دهد. از جمله گزارش های خبرآنلاین گزارشی از آمار ارائه شده توسط رئیس جمهور در مراسم ۲۵ آذرماه سال گذشته است. خبرآنلاین در این گزارش نشان داد که عملکرد تیم آقای رئیسی بسیار ضعیف بوده و برای سخنرانی ایشان اطلاعاتی را به ایشان داده اند که با واقعیت همخوانی ندارد و عمق استراتژیک دولت در حد توانش بوده است. برای حل مشکلات کشور.بازجویی شد. از دیگر گزارش ها می توان به گزارشی با عنوان آمار کلان دولت در مقابل جدول کوچک مردم اشاره کرد و حالا آیا رئیس جمهور از اعمال این روش ها توسط کارشناسان نزدیک خود اطلاعی دارد؟

بنابراین با توجه به آنچه در مورد سانسور مشاهده می شود، یکی از مهم ترین نکات کلیدی در صحبت های آقای رئیسی، در اخبار مکتوب سایت های «دولت» و «رئیس جمهور»، آیا روش های نادرست مشابه می تواند به سایر حوزه ها سرایت کند؟ به نظر می رسد دولت رئیس جمهور نه تنها در معاونت وزرا به ویژه اقتصادی، بلکه در شیوه های اطلاع رسانی به تیم رسانه ای نیز نیازمند تکانی است.

بیشتر بخوانید:

216216

1680256070

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top