“عارضه” خواندن وضع پوشش زنان توسط مصباحی‌مقدم/ باید زنان هنجارشکن و بدحجاب را دعوت به خیر کرد

0 0
Read Time:1 Minute, 39 Second

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم با اشاره به اهمیت موضوع حجاب گفت: اصولاً حجاب به انسان کرامت و شخصیت می بخشد و نشان می دهد که شخصیتی تأثیرگذار در جامعه است و دارد. یک پذیرش مشترک».

عضو شورای تشخیص استعدادها ادامه داد: امروز در جامعه ما زنان به برکت انقلاب اسلامی به جایگاه رفیعی دست یافته اند در حالی که زنان قبل از انقلاب چنین جایگاهی نداشتند. امروزه زنان در جمهوری اسلامی مناصب پزشکان متخصص، جراحان متخصص و اساتید دانشگاه و … را به خود اختصاص داده اند که نشان می دهد جمهوری اسلامی به جایگاه زن از نظر اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و … توجه ویژه ای دارد. جنبه های اقتصادی

عضو هیأت امکان سنجی افزود: اگر در آموزش و پرورش، مدارس، دانشگاه ها و فرهنگسراها برای آگاهی بخشی به حجاب اقداماتی انجام شود، می تواند بر شخصیت زنان تأثیر بگذارد و از یک سو از ناهنجاری ها و بدحجابی ها جلوگیری می کند. و همچنین از آن جلوگیری خواهد کرد. که زنان ابزاری در دست مردان شهوتران هستند.

مصباحی محمد خاطرنشان کرد: تبلیغ کنندگان حجاب باید شخصیت های شناخته شده ای باشند تا عموم مردم بدانند مبلغان حجاب از روی حسن نیت اقدام به ترویج حجاب می کنند.

وی وضعیت امروز حجاب را نوعی عارضه دانست و گفت: وضعیت پوشش بانوان چالش نیست، بلکه یک عارضه است. این عارضه به دلیل شرایط اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به وجود آمده است که امیدواریم برطرف شود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: زنان هنجار شکن و حجاب را باید به خیر دعوت کرد. دعوت به مهربانی نیازمند تعاملات مثبت و تاییدی است، نه تعاملات منفی و منفی.

مصباحی محمد تاکید کرد: نیروی انتظامی باید با افرادی که به هر نحوی از قانون شکنان مصداق می کنند، برخورد انضباطی انجام دهد. توده زنان بی حجاب هیچ قصدی ندارند و می خواهند به عقیده خود آزاد باشند و هیچکس مخالف آزادی آنها نیست، اما محیط عمومی و اجتماعی محیط هنجارهاست نه ناهنجاری ها.

بیشتر بخوانید:

21217

1680267121

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top