زنبورها می‌توانند فوتبال بازی کنند!/ ۱۰ حقیقت کمتر شناخته شده راجع به حشرات

0 0
Read Time:3 Minute, 10 Second

دنیای حشرات هزارتویی و پیچیده است. در این مقاله از گاردین، می خواهیم 10 مورد از جالب ترین و کمتر شناخته شده ترین واقعیت ها در مورد حشرات را بررسی کنیم. با ما بمان.

زنبورها تقریباً هر کاری می توانند انجام دهند

به گفته روزیاتو، زنبورها مفهوم صفر را درک می کنند. آنها می توانند مین های زمینی را حتی بهتر از سگ های ردیاب اضافه و تفریق کنند. برخی از زنبورها می توانند فوتبال بازی کنند. آنها می توانند تجربیات خوب و بد را به خاطر بسپارند و این بدان معنی است که آنها نوعی هوش دارند.

سوسک ها قدرت یک ابرقهرمان کوچک را دارند

اگر سرگین شاخدار یک نفر بود، می توانست 6 اتوبوس دو طبقه را همزمان در هوا نگه دارد. گونه دیگری از سوسک ها، Regimbartia attenuate، این توانایی را دارد که در معده دوزیستان شنا کند و حتی پس از بلعیده شدن توسط قورباغه از پشت آنها خارج شود.

پشه ها می توانند مفید باشند

نام پشه اغلب با مزاحمت همراه است، اما پشه ها می توانند در گرده افشانی برخی از گل ها مفید باشند و در نهایت غذای حیوانات بالاتر از زنجیره غذایی مانند قورباغه ها و پرندگان را فراهم کنند. بنابراین اگر همه پشه ها ریشه کن شوند، این مشکل اثرات بسیار مخربی بر محیط زیست خواهد گذاشت.

سوسک ها نفرت انگیز اما شگفت انگیز هستند

فیلم‌های آهسته سوسک‌ها نشان می‌دهند که سوسکی با سرعت تمام به دیوار برخورد می‌کند و بدون از دست دادن حرکت به صورت عمودی از دیوار بالا می‌رود. یک سوسک می تواند 50 برابر وزن بدن خود گاز بگیرد و پس از بریدن سر تا 2 هفته زنده بماند.

حشرات تاریخ بشر را شکل داده اند

به نظر شما اولین موجود زنده ای که به فضا رفت چه کسی بود؟ میمون؟ سگ؟ گربه؟ خیر در واقع، این یک مگس میوه بود که در سال 1947 با یک موشک آمریکایی به جو رفت تا تأثیر بالقوه تشعشعات فضایی بر فضانوردان را تعیین کند.

بیدها ناعادلانه مورد بدگویی قرار می گیرند

گفته می شود که بیدها راه خود را بین لباس های کمد پیدا می کنند و آنها را از بین می برند. اما این بی انصافی است. شفیره (لارو) بید لباس را می خورد، نه بید بالغ. و علاوه بر این، از هزاران گونه بید، تنها چند گونه این کار را انجام می دهند.

ما باید نظر مثبت تری نسبت به زنبور عسل داشته باشیم

این زنبورها می توانند استنتاج گذرا را درک کنند. یعنی آنها این قضیه را درک می کنند که اگر A بزرگتر از B و B بزرگتر از C باشد، A باید بزرگتر از C باشد. این زنبورها همچنین می توانند زنبورهای دیگر را با نگاه کردن به صورت آنها تشخیص دهند.

تولید شکلات و بستنی به حشرات بستگی دارد

اگر عاشق شکلات هستید، باید قدردان مگس هایی باشید که گرده های درخت کاکائو را گرده افشانی می کنند. آیا دوست دارید بستنی همچنان در دنیای شما وجود داشته باشد؟ بنابراین باید از گرده افشانی هایی که برای تولید یونجه کافی برای گاوهای شیری گرده افشانی می کنند تشکر کنید.

جیرجیرک ممکن است غذای آینده ما باشد

سال‌هاست که حشرات در منوی رستوران‌های آسیایی، آفریقایی و آمریکای جنوبی حضور دارند، اما بسیاری از غربی‌ها به آن‌ها اهمیتی نمی‌دهند. این ممکن است در آینده تغییر کند زیرا اثرات مصرف گوشت باعث می شود برخی از حشراتی مانند جیرجیرک استفاده کنند. جیرجیرک ها را می توان در مقیاس بزرگ با آلودگی کمی پرورش داد.

مردم علاقه خود را به حشرات به روش های عجیبی ابراز می کنند

مجموعه پروانه های وینستون چرچیل به درمان افسردگی او کمک کرد. بانکدار معروف والتر روچیلد لباس کک پوشید. این صحیح نیست که همه حشرات را آفت بدانیم. بسیاری از ما نیاز داریم که ارزش آنها را در زندگی خود درک کرده و بدانیم.

227227

1680450803

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top