نقص امنیتی خطرناک در این گوشی‌ها

0 0
Read Time:1 Minute, 24 Second

به گفته گیزچینا، یک نقص امنیتی بزرگ در گوشی های گلکسی وجود دارد. گوگل این نقص را در نوامبر 2022 فاش کرد و میلیون ها گوشی اندرویدی را تحت تاثیر قرار داد. یک نقص امنیتی در پردازنده‌های گرافیکی Mali مورد استفاده در دستگاه‌های سامسونگ وجود دارد. گفته می شود این مشکل به طور کامل حل نشده است.

هکرها از این عیب و نقص دیگر در مرورگر وب سامسونگ استفاده کردند و کاربران را به وب سایت های مخرب هدایت کردند. بنابراین، این مشکل بر مرورگرهای وب کروم و سامسونگ تأثیر می گذارد.

هکرها لینک های منحصر به فردی را از طریق پیامک به دستگاه های گلکسی سامسونگ در امارات ارسال کردند. با کلیک بر روی این لینک ها، قربانیان ناخواسته نرم افزارهای جاسوسی را دانلود می کنند.

سامسونگ یکی از لینک های این زنجیره را تغییر داد. با این حال، پس از گذشت چندین ماه از این کشف، شرکت مذکور پچ مناسبی را برای تمامی دستگاه های آسیب دیده منتشر نکرده است.

بنابراین، سامسونگ توانست با انتشار یک پچ امنیتی، از سوء استفاده هکرها از زنجیره ای از آسیب پذیری ها جلوگیری کند. با این حال، گوگل اشاره کرد که سامسونگ هنوز یک وصله امنیتی برای نقص GPU مالی منتشر نکرده است. همانطور که گفته شد، این نقص به مهاجمان اجازه می دهد تا به سیستم دسترسی پیدا کنند.

در حالی که منتظر انتشار وصله توسط سامسونگ هستیم، توصیه می کنیم دستگاه خود را به طور مرتب برای به روز رسانی اندروید بررسی کنید، به خصوص اگر دارای تراشه اگزینوس با پردازنده گرافیکی Mali باشد. گوشی های اروپایی گلکسی اس 22 با تراشه های اگزینوس تحت تاثیر قرار نمی گیرند. چون پردازنده گرافیکی Xclipse 920 دارند.

227227

1680443342

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top