نمونه‌های عجیب مریخ به زمین آمدند!

0 0
Read Time:1 Minute, 55 Second

مریخ نورد استقامتی ناسا که اکنون در بالای دهانه جزرو قرار دارد، شروع به جمع آوری نمونه های سنگ بریا از سطح سیاره سرخ کرده است تا نگاهی دقیق به حیات میکروبی داشته باشد.

این نمونه در واقع آخرین سنگ جستجوی اصلی برای جمع آوری استقامت است. این تیم علمی بر این باور است که سنگ بریا از رسوبات سنگی دوره های زمین شناسی سیاره مریخ تشکیل شده است که در واقع توسط جریان های سریع یک رودخانه فعال به این منطقه آورده شده است. این بدان معنی است که این ماده ممکن است متعلق به منطقه ای فراتر از دهانه Jezero باشد و اطلاعات مفیدی در مورد سایر مناطق سیاره که مریخ نورد نمی تواند روی آن فرود بیاید به ما بدهد.

دلیل دیگری که بر اهمیت این سنگ می افزاید این است که سنگ Berea سرشار از کربنات است. سنگ های کربناته روی زمین در حفظ اشکال حیات فسیلی خوب هستند. اگر در این قسمت از دهانه جزرو نشانه‌های بیولوژیکی وجود داشته باشد که Perseverance در حال جمع‌آوری نمونه از آن است، احتمالاً این سنگی است که می‌تواند امضاها و اسرار آن را برای ما فاش کند.

این مریخ نورد تاکنون در مجموع 19 نمونه جمع آوری کرده است که از این تعداد 10 نمونه به محفظه ذخیره سازی منتقل شده تا برای تحقیقات بیشتر به زمین بازگردد.

مریخ نورد استقامتی

دانشمندان قصد دارند نمونه های مریخی را با تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته روی زمین بررسی کنند تا نشانه هایی از حیات میکروبی باستانی را در سطح سیاره کشف کنند. آنها همچنین قصد دارند چرخه آبی را که زمانی در مریخ فعال بود و اکنون از بین رفته است، بهتر درک کنند.

درک تغییرات آب و هوای مریخ در چند میلیارد سال گذشته هنوز یکی از بزرگترین رازهای این سیاره است. از آنجایی که کربنات‌ها به دلیل واکنش‌های شیمیایی در آب مایع تشکیل می‌شوند، می‌توانند اطلاعات بلندمدتی در مورد تغییرات آب و هوا در سیاره سرخ در اختیار دانشمندان قرار دهند. دانشمندان امیدوارند با مطالعه ساختار سنگ بریا به سوالات علمی بی پاسخ خود پاسخ دهند.

این آخرین نمونه ای است که مریخ نورد استقامت از منطقه مذکور جمع آوری می کند. پس از اتمام این قسمت از پروژه، استقامت به منطقه ای به نام “قلعه هنلیسگفته می شود که ممکن است بستر رودخانه زمانی متلاطم بوده باشد.

227227

1680447685

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top