چرا شکارچی خشکی، نمی‌تواند هیولای آبی را بکشد؟/ عکس

0 0
Read Time:3 Minute, 45 Second

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اگر قرار بود یک شیر کوهستانی بالغ با کروکودیل بجنگد، آیا شانس برنده شدن در این مبارزه را داشت؟ مبارزه با حیوانات یکی از هیجان انگیزترین صحنه های طبیعت است. پس از بررسی هر گونه، ما این فرصت را خواهیم داشت که ببینیم این نبرد چگونه انجام می شود. کدام حیوان در نبرد کروکودیل با شیر کوهی پیروز خواهد شد؟

چرا شکارچی زمین نمی تواند هیولای آبی را بکشد؟/ عکس

کروکودیل ها با آرواره های قدرتمند خود، شکارچیان راس در میان گوشتخواران هستند. در نبرد بین تمساح و شیر کوهی، خزنده می تواند قسمت هایی از بدن شیر کوهی را به طور کامل مصرف کند. تمساح ها دندان های به هم پیوسته تیز دارند. بسیاری از گونه ها 60 تا 70 دندان دارند، مانند کروکودیل آب شور که 66 دندان دارد. آرواره ها و دندان های قوی آنها طوری طراحی شده است که غذای آنها را پاره کند، زیرا تمساح ها نمی توانند بجوند.

برخی از غذاهای مورد علاقه تمساح ها شامل پرندگان، سخت پوستان، ماهی ها و پستانداران است. آنها شکارچیانی هستند که در کمین خبره هستند. کروکودیل‌های نیل گاهی در طول شکار با یکدیگر همکاری می‌کنند تا شانس خود را برای گرفتن طعمه افزایش دهند.

اما اگر این حیوانات در شکار موفق نباشند، برایشان مشکلی نیست; یک کروکودیل می تواند 3 سال بدون غذا زندگی کند. متابولیسم کند و سبک زندگی بی تحرک آنها دو دلیلی است که باعث می شود آنها برای مدت طولانی بدون غذا زنده بمانند.

این شکارچیان در شب فعالیت بیشتری دارند. گاهی تمساح ها برای حمله به طعمه خود به خشکی می آیند. در مواقع دیگر ترجیح می دهند برای غذای خود به اندازه کافی در آب منتظر بمانند. تمساح پس از گاز گرفتن طعمه خود، آن را دوباره به داخل آب می کشد و غرق می کند. سپس تکه های بزرگ گوشت را جدا می کند و آنها را به طور کامل می بلعد.

یک تمساح آب شور می تواند 6 متر طول و بیش از یک تن وزن داشته باشد، اما طول و وزن کروکودیل ها به گونه آنها بستگی دارد.

چرا شکارچی زمین نمی تواند هیولای آبی را بکشد؟/ عکس

شیرهای کوهستانی نیز شکارچی هستند و اغلب گوزن، آهو و سایر حیوانات را هدف قرار می دهند. تنها تهدیدی که آنها باید نگران آن باشند، گاه به گاه خرس گریزلی است. اگر شیر کوهی احساس خطر کند، می تواند با سرعت 48 کیلومتر در ساعت بدود. به طور خلاصه، اولاً، شیرهای کوهستانی حتی می توانند به سرعت 80 کیلومتر در ساعت برسند و همچنین می توانند به سرعت از درختان بالا بروند و با محیط خود سازگار شوند.

بیشتر بخوانید:

آمریکا به دنبال ساخت سلاحی است که صدام نتوانست آن را بسازد / عکس

وفاداری های جدید در راه بازار ایران / عکس

رنگ شیرهای کوهی بسته به موقعیت جغرافیایی آنها کمی متفاوت است. آنها معمولا خاکستری، قهوه ای یا خرمایی هستند. رنگ آنها ممکن است در شرایط نوری خاص قهوه ای تیره یا سیاه به نظر برسد. شیرهای کوهستانی سبک زندگی انفرادی دارند و مسافت های طولانی را برای یافتن طعمه طی می کنند. برخی از غذاهای مورد علاقه آنها شامل راکون، بوقلمون و جوجه تیغی است.

هنگام شکار، شیرهای کوهی معمولاً به دنبال گردن می روند. با فرو بردن پنجه های خود در بدن طعمه، آنها را تا حد امکان محکم می گیرند. گرفتن محکم مانع از فرار طعمه می شود و به شیر کوهی فرصت می دهد تا نیش کشنده را تحویل دهد.

سر، گردن و سینه سه قسمتی هستند که هدف شیر کوهی قرار می گیرند. آنها اغلب گردن را می گیرند و طعمه خود را خفه می کنند. متأسفانه برای این شکارچیان زمینی، استراتژی حمله آنها ممکن است در نبرد تمساح و شیر کوهی به خوبی کار نکند. پنجه های آنها تیز است، اما آنقدر تیز نیست که بتواند پوست سخت تمساح را سوراخ کند.

در مبارزه کروکودیل علیه شیر کوهستانی، کروکودیل برنده خواهد شد. وقتی سبک مبارزه و دفاع حریف را در نظر بگیرید، منطقی است. اگرچه شیرهای کوهستانی در آب راحت هستند، اما مهارت های شنای آنها در مقایسه با تمساح ها کم رنگ است.

کروکودیل ها بیشتر عمر خود را صرف پیمایش در آبراه ها می کنند و از طعمه های ناآگاه پنهان می شوند. آنها مرتباً به حیواناتی که برای نوشیدن آب به دریاچه نزدیک می شوند حمله می کنند. از سوی دیگر، کروکودیل ها از رفتن به خشکی برای خوردن هراسی ندارند.

در یک چشم به هم زدن، تمساح می تواند حمله خود را آغاز کند و به سرعت در زیر آب شیرجه بزند و طعمه را محکم در دهان خود نگه دارد. یک شیر کوهی هرگز تمساح ها را نمی بیند که نزدیک شوند.

منبع: azanimals

227227

1680520274

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top